Kaç Yaşında Kredi Kartı Alınır

Günümüzün vazgeçilmezi ve hayatımızın bir parçası olan kredi kartı, ihtiyaçları karşılama konusunda en ideal seçenekler arasında yer alıyor. Kredi kartı almak isteyenler için yaş şartı bulunuyor. Bankalar tarafından belirlenen yaş sınırını geçen ve gerekli koşulları sağlayan herkes kredi kartı alabilme imkânına sahiptir. Genellikle bankalar tarafından belirlenen yaş sınırı, 18’dir. 18 yaşını geçen ve gerekli kriterleri sağlayan kişilere sorunsuz bir şekilde kredi kartı verilebiliyor. Ancak bazı bankalar tarafından insanların kredi kartı alabilmeleri için belirlenen yaş sınırı 20’dir. Bankaların belirlemiş olduğu yaş sınırını geçenler için kredi kartı verilebiliyor.

Kredi Kartı Yaş Sınırı

18 veya bazı bankalar tarafından belirlenen 20 yaş sınırını geçenler için kredi kartı verilebiliyor. Fakat bu yaş sınırı kredi kartı almak için yeterli değildir. Kredi kartı alacak kişinin düzenli bir gelire sahip olması gerekiyor. Düzenli bir gelire sahip olmayanlar, bankalar tarafından yapılan taksitlendirmeyi ödeyemeyecekleri için, bu kişilere kredi kartı verilemiyor. Kredilere uygulanan faiz tutarı ile birlikte para çekilirse alınan para yüksek olacağından dolayı, insanlar ödeme sıkıntısı çekmemek için belirli bir işte çalışıyor olmaları gerekmektedir. Bu şartları sağlayan kişilere bankalar tarafından kredi kartı verileceğinden dolayı, insanlar artık gerekli şartları sağladıkları müddetçe borçlarından rahat bir şekilde kurtulabiliyorlar.

Kredi Kartı Almak İçin Üst Yaş Sınırı Var mı?

Bankalardan kredi almak isteyenler için, nasıl ki alt yaş sınırı varsa üst yaş sınırı da vardır. Üst yaş sınırı her bankaya göre değişiklik gösteriyor. Bu nedenle kredi kartı ile kredi çekmek isteyenler için, bankalar kendi belirledikleri üst yaş sınırı kişilere kredi vermiyor. Üst yaş sınırı genellikle 30-65 yaşına kadar belirlenmektedir. Bankaların belirlemiş olduğu bu yaş sınırı üstündekiler için kredi kullanımı zor olacağından dolayı, bazı bankalar belirlenen yaş üzerindeki kişilere kredi vermiyor. Fakat bazı bankalarda yaş sınırı 70, 80 olabiliyor. Bu yaştaki kişilere kredi kartı, emeklilik dikkate alınarak verilmektedir. Hatta nadirde olsa bazı bankalar tarafından 80 yaş üzerinden bulunan kişilere dahi kredi kartı verilebiliyor. 80 yaş üzeri kişilerin alacakları kredi ne kadar düşük olursa, kredilerin onaylanması da o kadar kolaylaşıyor. Böylece bankaların belirlemiş oldukları yaş alt ve üst sınırı sayesinde insanlar gerekli koşullar altında ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Her Banka İçin Kredi Kartı Yaş Üst Sınırı Aynı mıdır?

Bankalar tarafından verilen kredi kartları için, yaş sınırı bulunuyor. Bu nedenle insanları belirlenen yaş kriterlerine uymaları gerekmektedir. Her bankanın belirlemiş olduğu üst yaş sınırı farklıdır. Kimi bankalar 60, 70 yaşındaki kişilere kredi kartı verirken kimileri 80 yaşında bulunan kişilere bile kredi kartı verebiliyor. Fakat bu yaştaki kişilere kredi kartı verilirken, o kişilerin emeklilikleri göz önünde bulundurularak kredi kartı veriliyor.

Hangi Bankanın Üst Yaş Sınırı Nedir?

Ülkemizde birden fazla banka bulunduğundan dolayı, insanlar istedikleri bankalardan yaş sınırına uydukları sürece kredi kartı alabiliyorlar. Bu nedenle bankalar kredi kartı ile kredi vermek için üst yaş sınırı belirlemiştir. Bu bankalar arasında; Vakıfbank, Denizbank, Ptt Bank üst yaş sınırı 80, ING ve TEB için üst yaş sınırı 70’tir. Bu üst yaş sınırına uyanlar gerekli koşullar sağlandığı takdirde istedikleri bankalardan kredi alabilirler.

Kredi kartı hayatı kolaylaştıran en önemli etkenlerin içerisinde yer alıyor. Hem harcamalarınızı kontrolü bir şekilde yapabilir hem de taksit uygulamalarından yararlanarak da istediğiniz ürüne kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için sizde tercih ederek kullanım sağlayabilirsiniz.